Familieopstellingen, een introductie
Familieopstellingen - Generaties lang verbonden: ontdek de oorsprong van jouw gedrag
Familieopstellingen laten je out-of-the-box kijken naar onhandig en lastig gedrag bij mensen. De invalshoek daarbij is de familieachtergrond.
We zijn allemaal onderdeel van een familie. De relaties met familieleden kleuren onze manier van leven. Onze relatie met voorgaande generaties beïnvloedt ons meer dan we ons bewust zijn. Dat komt doordat er in alle families wel ooit ingrijpende gebeurtenissen zijn geweest die pijnlijk of moeilijk waren, waardoor mensen moesten overleven. In plaats van het omarmen van de realiteit werd de waarheid dan verhuld, vervormd, ontkend of bewust verborgen gehouden. Denk bijvoorbeeld aan een plotseling overlijden, een buitenechtelijke zwangerschap of een (oorlogs)misdaad.
Door de waarheid te verzwijgen ontstaan er gedragspatronen in families, die van generatie op generatie doorgegeven kunnen worden. Ook al is het niet logisch, toch kunnen we er tegen beter weten in aan vast blijven houden. Bijvoorbeeld door geen emoties te tonen, of juist door onlogisch - heftige uitbarstingen te hebben, door niet om hulp te vragen, jezelf klein te houden, niet succesvol kunnen zijn, etc.
In een familieopstelling onderzoeken we waar zulke patronen een oorsprong hebben en welke waarheid er aan het licht wil komen. Vaak blijken ze eerder in de geschiedenis ergens een hele goede oplossing voor geweest te zijn. Zo’n ontdekking kan ontroerend zijn, soms ook pijnlijk. Zoals het leven zelf ook liefdevol en tegelijk meedogenloos kan zijn. Een ontdekte waarheid geeft opluchting. Als dat gebeurt gaan we ons vrijer voelen.
In de cursus maak je in 8 avonden kennis met de werkzame elementen van deze manier van kijken naar gedrag. Elke lesavond start met uitleg over de mechanismen, principes en dynamieken. In het tweede deel van de les ervaar je met praktische oefeningen hoe dit werkt. Sommige oefeningen doe je alleen, andere in kleine groepen of met de hele groep. Iedereen komt aan bod.
De cursus is voor iedereen toegankelijk. Er is geen vooropleiding nodig. Er zijn geen verplichte huiswerkopdrachten. Mensen kunnen en mogen zelf thuis aan de slag met de lesstof.
Een quote van een deelnemer: ‘waarom je deze cursus wil volgen? Na afloop zal je kijk op de wereld nooit meer hetzelfde zijn.’
Docent: mw. E. (Eva) van Vught
Twijfel je over inschrijving of heb je vragen? Je kunt contact opnemen met Eva: [email protected]
- 8 sessies van 2 uur en 30 min
Toon details
- 1: maandag 12 okt 2026 - 19:30 – Augustinianum – lokaal 215
- geen les/no class: Herfstvakantie: maandag 19 okt 2026
- 2: maandag 26 okt 2026 - 19:30 – Augustinianum – lokaal 215
- 3: maandag 2 nov 2026 - 19:30 – Augustinianum – lokaal 215
- Annulering door locatie: maandag 9 nov 2026
- 4: maandag 16 nov 2026 - 19:30 – Augustinianum – lokaal 215
- 5: maandag 23 nov 2026 - 19:30 – Augustinianum – lokaal 215
- 6: maandag 30 nov 2026 - 19:30 – Augustinianum – lokaal 215
- 7: maandag 7 dec 2026 - 19:30 – Augustinianum – lokaal 215
- 8: maandag 14 dec 2026 - 19:30 – Augustinianum – lokaal 215
- € 279,00
- Eva van Vugt
- Augustinianum
Toon adres-info
- Augustinianum
Dirk Boutslaan 25
5613 LH EINDHOVEN
NederlandEntree via de overdekte fietsenstalling.Let op: vanaf 26/6/25 geldt er betaald parkeren binnen de gehele ring van Eindhoven. Parkeren kan gratis voor het pand of betaald aan de Dirk Boutslaan of omgeving.
Openbaar vervoer/public transport:
er is een bushalte aan de Otto Veniusweg, buslijn 24 en 320, de school ligt op loopafstand.Route naar deze locatie:
https://maps.app.goo.gl/EsDCV1ZgZm5AUnZaA