Cursusnummer:
XEHV-PERFAMnj

Familieopstellingen, een introductie

Familieopstellingen, een introductie

Familieopstellingen zijn een manier om gedragspatronen bij mensen te onderzoeken. De invalshoek daarbij is de familieachtergrond. We zijn allemaal onderdeel van een familie. We hebben relaties met alle familieleden die onze manier van leven kleuren.

Steeds meer wordt duidelijk dat ook onze relatie met voorgaande generaties ons meer beïnvloeden dan we ons bewust zijn. Als bepaalde familieleden of emoties ooit uitgesloten werden omdat er dingen zijn gebeurd, die toen te pijnlijk of te moeilijk waren, dan blijven die aandacht vragen bij latere generaties. Dat ziet er uit als lastige patronen waar we -tegen beter weten in- aan vasthouden. Bijvoorbeeld; iemand niet los kunnen laten, niet komen tot actie, een schuldgevoel wat je niet thuis kunt brengen, etc.

In een familieopstelling onderzoeken we waar zulke patronen een oorsprong hebben. Soms is dat ontroerend, soms pijnlijk. Zoals het leven zelf ook liefdevol en tegelijk meedogenloos kan zijn. Bij familieopstellingen gaan we op zoek naar verborgen waarheden die ontdekt willen worden. Als dat gebeurt gaan we ons vaak vrijer voelen.

In de cursus leer je in 8 avonden waar familieopstellingen op gebaseerd zijn. We starten elke avond met het kennismaken met principes van systemisch werk. Daarna onderzoeken we dat onderdeel in praktische oefeningen die je alleen of in kleine groepen doet en waarbij je ervaart hoe opstellen werkt. Iedereen komt aan bod.

De cursus is voor iedereen toegankelijk. Er is geen vooropleiding nodig. Er zijn geen verplichte huiswerkopdrachten. Mensen kunnen en mogen zelf thuis aan de slag met de lesstof. Je hoeft niets mee te nemen naar de les en er zijn geen extra materiaalkosten. De deelnemers krijgen op verzoek na de les een samenvatting opgestuurd per mail.

Twijfel je over inschrijving of heb je vragen? Je kunt contact opnemen met Eva: [email protected]

  • 8 sessies van 1,5 uur Toon details
    • 1: dinsdag 16 sep 2025 - 19:30 – Stedelijk College - locatie Oude Bosschebaan – lokaal 1.38
    • 2: dinsdag 23 sep 2025 - 19:30 – Stedelijk College - locatie Oude Bosschebaan – lokaal 1.38
    • 3: dinsdag 30 sep 2025 - 19:30 – Stedelijk College - locatie Oude Bosschebaan – lokaal 1.38
    • 4: dinsdag 7 okt 2025 - 19:30 – Stedelijk College - locatie Oude Bosschebaan – lokaal 1.38
    • geen les/no class: Herfstvakantie: dinsdag 14 okt 2025
    • 5: dinsdag 21 okt 2025 - 19:30 – Stedelijk College - locatie Oude Bosschebaan – lokaal 1.38
    • Annulering door locatie: dinsdag 28 okt 2025
    • 6: dinsdag 4 nov 2025 - 19:30 – Stedelijk College - locatie Oude Bosschebaan – lokaal 1.38
    • 7: dinsdag 11 nov 2025 - 19:30 – Stedelijk College - locatie Oude Bosschebaan – lokaal 1.38
    • 8: dinsdag 18 nov 2025 - 19:30 – Stedelijk College - locatie Oude Bosschebaan – lokaal 1.38
  • € 229,00
  • Eva van Vugt
  • Stedelijk College - locatie Oude Bosschebaan Toon adres-info
    • Stedelijk College - locatie Oude Bosschebaan

      Oude Bosschebaan 20
      5624 AA EINDHOVEN
      Nederland

      Route via Atletieklaan. Links naast het gebouw is een laag hek dat ‘s avonds open is. Gratis parkeren mag op het schoolplein, a.u.b. binnen de vakken. De avondingang is via de zij/achteringang aan de linkerkant van het gebouw (de hoofdingang is ’s avonds gesloten). Bushalte op loopafstand aan de Marathonloop/Estafettelaan. Google Maps route: https://maps.app.goo.gl/Ah9UBUgcSbdtxe6bA
Startdatum
Lesvorm
Docent